koolitajast

Sven Aluste, M.Eng.

Leiutaja, insener, koolitaja, loodusehitaja

Sven on oma teadmiste ja kogemustega ning kogu oma olemusega olnud minu loodusehituse teekonnal parim kogemusnõustaja ja elustilist.

Karin

viimistleja

Väga puudutas loodusmaterjalidega ehitamine ja humoorikas alatoon info edastamisel. Siin toimub rohkem kui oskasime oodata!

Virve

koolitusel osaleja

Sven oskab karja juhtida. Ta on algusest peale olemas ja tekitab turvalise protsessi tunde igale osalejale.

Eneli

Arhitekt, Põhukabel 2022

Sven Aluste

20-aastase kogemusega loodusehitaja ja -koolitaja

Loodusehituse vastu tundsin huvi juba väikesena metsas oksi kokku vedades ja neid süvenditele katuseks peale ladudes. Vanaisaga kasvuhoone liistudest naelu välja toksides ja paadikuuri ehitades jäi midagi hinge ja mälusoppi.

Pärast õpirännakuid pealinna telekommunikatsiooni maastikul (omandasin telekommuniktasiooni bakalaureuse ja magistri kraadi) leidsin end taas vanu palkhooneid ja kumeraid seinu imetlemas. 

Esimesed palkhooned ehitasin meistri kõrval 2002.a.

Savi ja põhuhoonetega tegin lähemat tutvust 2005. aastal, kui rändasin Euroopa ökokülades.

Olen ehitanud erinevad põhust, savist ja vanadest palkidest hooned loodusehitust propageerivas keskuses Hobukooli Park. Ehitatud on mitmed hooned väikestest põhupakkidest, aga 2 suuremat hoonet ka jumbo pakkidega. Väiksemad hooned on savi-paku tehnikas, cob tehnikas ja cob-punutise tehnikas. Enamuses savitöödes (ehitus ja viimistlused) olen kasutanud toorsavi otse eestimaa pinnasest. Kuid peenviimistluseks kasutan UKU krohvisegusid.

Eesti Kunstiakadeemias olen läbinud arhitektuuri ja restaureerimise täiendkoolituse.

Lisaks kodumaale olen end koolitanud ka – Saksamaal Sieben Linden Ökodorf ja Wangelin), Belgias (Põhuehitus linnas Riemst), Šotimaal (EDE kursus Findhornis 2006, EcoKit projekt 2012-2015), Tšehhis (Põhuehitus 2010), Bulgaarias (Permakultuur 2010), Leedus (Põhuehitus 2007), Itaalias (Milanos, Jaapani savikrohv 2016), Prantsusmaal (Lion, saviehitus 2017, 2019), Rootsis (Permakultuur 2016, 2023) ja Austrias (Ravelsbach, Põhuehitus 2019).

“Tegutsen säästva eluviisi koolitajana

Gaia Akadeemias ja

Eestimaaehituse Kompetentsikeskuses Moostes, teen koostööd EKA ning teiste õppeasutustega. Kuulun Eesti Keskkonnahariduse Ühingu juhatusse alates novembrist 2023.”

ECVET sertifikaadid savikrohvi ja peenviimistlustehnikates:

  • Unit D – Interior Design
  • Unit O – Decorative Techniques
  • Unit M – From Raw Material To Earth Mix

ECVET sertifikaadid põhuehituses:

  • Unit 2 – Infill & Prefab
  • Unit 4 – Wrapping
  • Unit 5 – Finishes

mida teised arvavad

Equilibre MTÜ. Helista +372 56203 777  või kirjuta sven(ät)loodusehituseakadeemia.ee