LEIA

‘LEIA’ TEENUSED

Oled mõelnud, et elutoas võiks olla

aktsentsein või aias koobassaun?

DISAIN & EHITUS 

Kasutades looduslikke materjale, loome väikeseid maju aastaringseks kasutamiseks:

aiamaja, puuonn, väliklass… 

LOODUSLIK SISEVIIMISTLUS

Savikrohvime eluruumid või kontorid tervislikuma sisekliima ja rikkaliku disaini saavutamiseks

HÜVA NÕU

Oleme nõu ja jõuga abiks nii arhitektidele kui iseehitajatele, et loodusmaterjalidega ehitamine hästi välja tuleks ja ka viimistlus pilku köidaks 

disain & ehitus

Oled mõelnud, et õue peal võiks üks uhke maakelder või metsatukas üks mõnus puuonn olla?

Toome loodusehituse koolituse otse Sinu õuele ja ehitame selle käigus koos Sulle sobiva looduslikest materjalidest hoone.

Savitehnikas aiamaja, kuusnurkne puitkarkassil aiamaja, liivakotimaja, uhke puuonn…

Ainult loovus on Sulle piiriks – jaga ideed ja äkki saab sellest meie järgmine koolitusobjekt! 

Huvi korral täida allolev vorm.

Nägime Hobukooli Pargis ühel külastuskäigul sellist lahedat majakest ja kohe tekkis soov ka meie külaplatsile midagi sarnast luua. Kirjutasime projekti, saime rahastuse ja kutsusime Sveni ehitama. Tulemus on super, Aitäh!

Taevaskoja kogukond

Selline majake meie kooliõuel annab palju inspiratsiooni ja on sellise kutsuva moega kohe. Kisub pilgu endale ja tekib huvi, kuidas see ehitatud on. Väga positiivne ehitis, Aitäh!

õpetaja, uue väliõppeklassiga koolist

looduslik siseviimistlus

Kui on huvi oma eluruumide või kontori sisekliimat parandada siis anna sellest telefoni või kontaktivormi kaudu teada, vajutades allolevat nuppu.

Kogu uus “seinakate” saab olema niiskust reguleeriv, auru läbilaskev ja sooja salvestav. Kihid on looduslikest materjalidest just nagu me isegi.

Meie väike meeskond paigaldab savikrohvi, teeb ära selleks vajalikud eeltööd seintega ja viimistleb ka tulemuse sulle sobiva tooniga.

Vaatame aluspinnad üle, pakume lahendused, mis sinu seintele sobivad, arvestame kokku vajalikud materjalid, paneme paika töögraafiku ja olemegi kokku leppinud – läheb ehituseks ja krohvimiseks!

Suurematel objektidel on meie abilised ühendusest Eestimaaehitus. Kasutame Eestis valmistatud kvaliteetseid savimaterjale UKU toodangust.

Päris vinge värk. Suurepärane krohv, tapeeti polegi vaja osta. Nagu muinasjutu tegelaste maja. Nüüd lähen koju ja ütlen- davai, ostame paar tonni savi ja ehitame maja!

Oksana, osales savikrohvi koolitusel

hüva nõu

Järjest rohkem inimesi on mõistmas, et terve elukeskkond tuleneb nii headest suhetest koduseinte vahel kui ka nende samade seinte koostisest!

Koostöös oma ala meistritega pakume konsultatsioone, kuidas ehitada või renoveerida oma maja selliselt, et kodus valitseks võimalikult terve ja toetav sisekliima.

Kasutame parimaid näiteid nii Euroopast kui mujalt maailmast, et vastata koos küsimustele – millistest materjalidest ehitada ja milline võiks olla looduslähedane elukorraldus.

Esmane 15-minutiline telefonikonsultatsioon on TASUTA. Helista julgelt Svenile: 5620 3777

Või võta meiega ühendust kontaktivormi kaudu.

Looduslike materjalidega loomine, see on enam kui lihtsalt ehitamine. Seda on vaja kogeda. Esmalt võib muidugi inspireeruda ka teiste loomingust.

Vaata näiteks seda toredat FILMI

*Koolituste lehe all on ka videod toimunud koolitustest!

Sven Aluste

osalenud praktilistel koolitustel erinevates riikides

kastid

Suurematest ehitusprojektidest kipub ikka mõni lauajupp üle jääma. Nii ongi kujunenud, et vajalik kohtub kasulikuga ja meister on õnnelik!

Oleme kaste disaininud erinevateks vajadusteks, krohvikelludele näiteks või hobuste jalahooldus tööriistadele. Ka taro-kaartidele on kastikesi vaja olnud, rääkimata lillekastidest.

Kui Sul on huvi saada omanäoline ja ainulaadne, just Sinu tööriistadele kohandatud kerge puidust käsitööna meisterdatud kast, siis võta ühendust, teeme joonised, lepime hinnas kokku ja teemegi ära!

*Kasutame nii 100 aastast lauda kui termopuitu.

Mulle endale on alati meeldinud ka väikeste puuklotside või lauajuppide ära kasutamine mõnes maketis või muus praktilises vormis. Erinevateks otstarveteks kaste meisterdades, saan luua midagi praktilist ja ilusat.

Sven Aluste

tööriistakastide ja makettide meister

koolide savimaja komplektid

Oleme välja töötanud ja tootnud õppevahendid, mis tutvustavad nii ökoloogilist maailmavaadet kui pakuvad konkreetseid tegevuskavasid, et kasvaks vastutustundlikum uus põlvkond.

Öko-innovaatiline õppevahend “SAVIMAJA KOMPLEKT” koos väljatöötatud metoodilise juhendiga võimaldab säästa õpetajal aega komplekssete õppeülesannete planeerimisel ja läbiviimisel. (JUHEND)

Õppevahend on materjali- ja kulusäästlik ning selle osi on võimalik kergesti asendada ja täiustada ka õppijate ja õpetajate endi poolt.

Õppevahendi kasutamine võimaldab tutvustada nii Eestis kui Euroopas laiemalt kasutatud traditsioonilist halu/savi ja savi/liiva/põhu ehitustehnikat, lõimides paljusid tava õppeaineid.

Savimajade komplektid on Keskkonnaamet soetanud Keskkonnahariduskeskustele, kust neid laenutada saab. Leia lihtsalt endale lähim!

Svenilt olen ikka head nõu saanud, mida ta jagab omast kogemusest ja seda on tunda. Väga praktiline ja loogiline on see alati.

Meelis Mäss, ehitas omale põhumaja

Olen Savimaja komplekti kasutanud ja iga kord avastanud uusi nüansse ja kasutus-võimalusi. Põnev ja mitmekülgne õppevahend!

Õpetaja, Tartu Loodusmajast

Equilibre MTÜ. Helista +372 56203 777  või kirjuta sven(ät)loodusehituseakadeemia.ee